32,5%

Ławeczka

Kontakt z przyrodą to najlepsza terapia dla osób chorych. Za panoramicznym oknem głównej sali w Domu Dziennej Opieki rozpościera się widok na przepiękny ogród. Ten obraz powstawał na oczach naszych podopiecznych - z terenu po budowie nie pozostało śladu, są za to rabaty z pachnącymi kwiatami, zalążki krzewów o finezyjnych kształtach i zachowane stare drzewa z przyjemnie szumiącym listowiem, w których wiosną gniazdują ptaki. Jest i miejsce na kapliczkę. Wokół wije się ścieżka do wygodnych spacerów pod rękę z opiekunkami, które dbają o komfort i bezpieczeństwo podopiecznych hospicjum. Czego brakuje? Wygodnych ławeczek! Jeśli możesz, przekaż dowolną kwotę na ich zakup na konto: 03 1020 2528 00000702 0015 2728 z dopiskiem "Ławeczka".

"Przyroda jest lekarstwem dla wszelkich chorób". Hipokrates

Kwota do zebrania:

8 000

Zebraliśmy:

2 600,00

Data zakończenia:

31.01.2024

DOM OJCA PIO budowany jest społecznie od czerwca 2015 roku. Zaplanowany jako kompleks hospicyjno-opiekuńczy składający się z trzech budynków: I – dla hospicjum domowego, opieki dziennej seniorów, przychodni paliatywnej; II – dla hospicjum stacjonarnego, III – dla osób bezdomnych.
W 2022 r. oddaliśmy do użytku publicznego I budynek, w którym działa hospicjum domowe, przychodnia paliatywna i Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych. Integralną częścią całego założenia jest ogród, który obejmie wszystkie trzy budynki.

Na budowę tego typu ośrodków, choć są one niezwykle potrzebne, nie ma pieniędzy ani z Unii Europejskiej ani z budżetu państwa. Ośrodek może powstać tylko i wyłącznie dzięki decyzji każdej pojedynczej osoby – każdego z nas. Bardzo liczy się regularność pomocy, tylko wówczas możemy racjonalnie planować budżet. Zostań Dobrodziejką / Dobrodziejem Hospicjum, przekazując datek raz w miesiącu – to pomoc dla ludzi chorych i ich najbliższych.

Hospicja społeczne mają ogromną wartość – są tworzone przez ludzi i dla ludzi. Odpowiadają na realne potrzeby chorych zgodnie z zasadą: minimum formalności, maksimum pomocy. Każdy chory traktowany jest indywidualnie,  nie dążymy do maksymalizacji zysków lecz do zapewnienia komfortu, intymności, opieki na najwyższym poziomie profesjonalizmu medycyny paliatywnej.  W hospicjum społecznym służbę dla chorych można pełnić i z miłością i z kompetencją. Jeśli nie będziemy dbać o takie miejsca, nikt inny tego tak nie zrobi. Zostań Dobrodziejką / Dobrodziejem Hospicjum – niech ludzi dobrej woli będzie coraz więcej!