Pszczyna, 08.10.2024 r.
Rozeznanie aplikacyjne nr HOSP/FEdŚ/2/2024
Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie w związku z realizacją projektu „Rozwój opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w powiecie pszczyńskim” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027” zaprasza do składania aplikacji na stanowisko:
PIELĘGNIARZA / PIELĘGNIARKI
Kody CPV: 85141200-1 Usługi świadczone przez pielęgniarki
- Zamawiający: Hospicjum św. Ojca Pio z siedzibą: 43-200 Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1A; e-mail : pio@hospicjumojcapio.pl; tel. 32 445 78 08, NIP – 6381523665; REGON – 276 577 429; KRS – 0000130935
- Miejsce publikacji ogłoszenia:
tablica ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego,
strona internetowa www.hospicjumojcapio.pl;
www.baza konkurencyjności.funduszeeuropejskie.gov.pl
- Charakter zamówienia: umowa zlecenie
- Termin i miejsce wykonania zamówienia: czas obowiązywania umowy – od daty podpisania umowy do 30.06.2027 r.
- Miejscem realizacji zadań będzie siedziba Zamawiającego oraz domy osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu na terenie powiatu pszczyńskiego.
- 6. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie obowiązków pielęgniarki dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą członkami zespołu opiekującego się osobami w ich domach. Wynagrodzenie personelu współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027/ Priorytet FESL.07 Fundusze Europejskie dla społeczeństwa / Działanie 07.04 Usługi społeczne.
Zadania do zrealizowania na stanowisku pielęgniarki:
– wykonanie pierwszej wizyty w środowisku domowym osoby wymagającej wsparcia w codziennym funkcjonowaniu wraz z opiekunem w celu ostatecznej kwalifikacji do programu,
– postawienie diagnozy potrzeb, sytuacji rodzinnej i zakresu pomocy,
– ustalenie indywidualnego miesięcznego planu opieki i jej zakresu,
– współpraca z personelem projektu i pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów, udzielanie porad, konsultacji,
– wsparcie opiekuna/opiekunki faktycznej w zakresie pielęgnacji chorego,
– edukacja zdrowotne osób będących pod opieką, dotycząca samoopieki i samopielęgnacji oraz członków ich rodzin,
– przygotowanie chorego i jego rodziny do samoopieki i samopielęgnacji, w tym kształcenie umiejętności w zakresie radzenia sobie z niepełnosprawnością,
– wsparcie psychiczne rodziny,
– kierowanie zespołem opiekującym się osobą chorą m.in. podczas spotkań, narad, przy przyjęciu, podczas podejmowania decyzji o przedłużeniu opieki, przy wypisaniu osoby niesamodzielnej,
– prowadzenie dokumentacji,
– udział w szkoleniach.
- Wymagania dotyczące kwalifikacji:
Na tym stanowisku będą zatrudnione osoby które:
– posiadają aktualne prawo wykonywania zawodu pielęgniarki,
– posiadają co najmniej średnie wykształcenie pielęgniarskie,
– posiadają co najmniej 5-letni staż pracy w zawodzie.
Są pielęgniarką/pielęgniarzem z ukończoną specjalizacją lub kursem kwalifikacyjnym:
– w dziedzinie pielęgniarstwa w medycynie paliatywnej lub
– w dziedzinie opieki długoterminowej lub
– w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego lub
– w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.
Posiadają prawo jazdy kat. B.
Dysponują samochodem w celu dojazdu do osób chorych.
Mile widziane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, schorowanymi, niepełnosprawnymi, a także chorymi hospicyjnymi oraz wolontariat w hospicjum.
- Wykaz dokumentów i oświadczeń dołączanych do oferty potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
– Formularz ofertowy (załącznik nr 1).
– Kserokopia prawa wykonywania zawodu.
– Życiorys zawodowy poświadczający długość stażu pracy.
– Dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.
– Oświadczenie o braku powiązań (załącznik nr 2).
– Oświadczenie o limicie godzin (załącznik nr 3).
- Opis sposobu przygotowania oferty:
Oferent składa ofertę na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia.
Oferta musi być złożona w formie pisemnej i w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny. Każda poprawka w treści oferty, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, etc. powinno być parafowane i pieczętowane przez Oferenta w przeciwnym razie nie będzie uwzględnione.
Do oferty należy dołączyć dokumenty opisane w pkt. 8.
Oferta powinna być podpisana przez Oferenta.
Ofertę należy umieścić w zamkniętej kopercie, uniemożliwiającej odczytanie jej zawartości bez uszkodzenia. Koperta powinna być zaadresowana na Zamawiającego i z opisem: „Oferta do rozeznania aplikacyjnego nr HOSP/FEdŚ/2/2024 w związku z realizacją projektu Rozwój opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w powiecie pszczyńskim z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027”.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.Przed upływem terminu składania ofert, Oferent może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Oświadczenia o wprowadzonych zmianach lub wycofaniu oferty powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie pod rygorem nieważności przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenia powinny być opakowane tak, jak oferta, a opakowanie powinno zawierać odpowiednio dodatkowe oznaczenie wyrazem: „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
- Termin składania oferty upływa 22.10.2024 r. do godz. 14.00 (decyduje data wpływu do Zamawiającego).
Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 23.10.2024 r. o godz. 14.00 w siedzibie Zamawiającego. Otwarcie ofert jest jawne.
- Procedura naboru / ocena ofert:
Ocena kandydatur jest dokonywana przez Komisję, w skład której wchodzą osoby reprezentujące Zamawiającego. Ocena kandydatur nastąpi w 2 etapach:
I. Ocena formalna złożonych dokumentów – weryfikacja kompletności oraz terminowości złożonej dokumentacji ofertowej oraz spełnienia warunków i wymagań obowiązkowych. Do kolejnego etapu oceny przechodzą wyłącznie kandydatury, które spełniły warunki wymagane.
II. Ocena merytoryczna – wybrani kandydaci/kandydatki zostaną zaproszeni/zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, uzyskane dodatkowe punkty wpływają na ocenę oferty.Ilość uzyskanych punktów jest liczona następująco:
Ilość pkt=Łączna ilość punktów dodatkowych/maksymalna ilość punktów dodatkowych*30%+najniższa zaproponowana stawka/stawka proponowana * 70%Dodatkowe punkty (po 1 pkt za każdą pozytywną odpowiedź) można uzyskać za:
– doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu,
– doświadczenie minimum 3 letnie w pracy w środowisku/domach osób chorych,
– doświadczenie w opiece nad chorymi hospicyjnymi,
– wykształcenie wyższe pielęgniarskie.Przy spełnieniu wszystkich warunków wymaganych wybrane zostaną oferty o najwyższej liczbie punktów.
Kryterium |
Ocena punktowa |
Waga ocen |
Dodatkowe pozytywne cechy oferty |
Łączna ilość punktów dodatkowych/maksymalna ilość punktów dodatkowych*30% |
30% |
Zaproponowana cena jednostkowa brutto |
Ilość punktów = najniższa zaproponowana stawka/stawka proponowana * 70% |
70% |
13. Możliwość udzielenia zamówień dodatkowych
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień dodatkowych w zakresie objętym niniejszym zapytaniem jeżeli wystąpi taka konieczność dla prawidłowej realizacji projektu, np. w przypadku zastępstwa za inną osobę lub w przypadku innej okoliczności, której Zamawiający nie mógł przewidzieć.
14. Informacje końcowe:
- Oferent może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Zapytania. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca 3 dnia do upływu terminu składania ofert. Odpowiedzi będą umieszczone na stronie internetowej wskazanej w punkcie 1.
- W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść Zamówienia. Dokonaną zmianę treści warunków Zamawiający udostępnia na stronie internetowej wskazanej w punkcie 1.
- Zamawiający zastrzega sobie unieważnienie postępowania w sytuacji, gdy określonym terminie nie wpłynie żadna oferta.
- Oferent ponosi koszty przygotowania oferty bez możliwości ich odzyskania od Zamawiającego.
Termin składania aplikacji upływa 22.10.2024 r. do godz. 14.00 (decyduje data wpływu do biura projektu).
Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 23.08.2020 r. o godz. 14.00 w siedzibie Zamawiającego.
Oferty powinny być dostarczone listownie, pocztą elektroniczną lub osobiście (w zamkniętej kopercie z tytułem „Oferta do rozeznania aplikacyjnego nr HOSP/FEdŚ/2/2024 w związku z realizacją projektu Rozwój opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w powiecie pszczyńskim z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027” na adres biura projektu: Hospicjum św. Ojca Pio, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1A, 43-200 Pszczyna lub mail: pio@hospicjumojcapio.pl.
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydata w procesie rekrutacji dostępna jest na stronie www.hospicjumojcapio.pl w zakładce Pomagamy -> Ochrona danych.