2 października 2024

Fundacja Biedronki podjęła współpracę z Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Projekt stworzony przez hospicjum spotkał się z aprobatą Fundacji i otrzymał dofinansowanie w wysokości 249 600 tys. złotych.

Grant przyznano w ramach realizacji programu „Oddech dla Hospicjów”. Jego budżet to 3 mln złotych przeznaczone dla placówek hospicyjnych, stacjonarnych i domowych, sprawujących opiekę nad osobami dorosłymi, w ramach którego dana jednostka może pozyskać pieniądze na m.in. wydatki związane z bieżącą działalnością, zakupem sprzętu, remontem lub działalnością dodatkową na rzecz osób ciężko i nieuleczalnie chorych oraz ich opiekunów.

Pszczyńskie hospicjum przekazane pieniądze zaplanowało na organizację opieki dla osób starszych, długotrwale chorujących, niesamodzielnych przebywających w domach pod opieką swoich najbliższych. Nierzadko opiekunowie również są osobami starszymi i chorującymi. Pozyskany grant pomoże także częściowo pokryć wydatki na energię elektryczną potrzebną do funkcjonowania budynku, w którym działają: hospicjum domowe, poradnia paliatywna i Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych.

Projekt realizowany będzie do 30 września 2025 roku.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

WSPIERAJ TAK GODNE MIEJSCE, JAK HOSPICJUM

NASZE KONTO: 03 1020 2528 00000702 0015 2728

DZIAŁAMY DZIĘKI TWOIM DAROWIZNOM!
Nieprzerwanie od 23 lat profesjonalnie opiekujemy się każdym powierzonym nam pacjentem

MAMY CERTYFIKAT ISO 9001:2015

Nasi patroni i partnerzy:

Ty też możesz być wolontariuszem